bulutlar_filtreli_v2İçindekileri sözlere dökmekte zorlanıyorsan; günlerdir medyada, sosyal medyada, ve kendi ailenle, arkadaşlarınla sohbetlerinde duydukların, gördüklerin, ve okudukların, hatırlamak istemesen de hatırladığın kendi yaşadıkların, hayatındaki kadınların sırf Türkiye coğrafyasında yaşadıkları için yaşamış oldukları ve yaşayabilecekleri, içine ve ruhuna sığmıyorsa; sözlerin bittiği yerdeysen; karanlığın içinde bir ışık, bir umut göremiyorsan. Hoşgeldin, doğru yerdesin. Bil ki yalnız değilsin.

Senin için, bizim için bir meditasyon, bir iç yolculuğu var aşağıda. Bu meditasyonu okuman, öğrenmen, karanlığın seni bulduğu her anda ve yerde tekrarlaman ve hayatındakilerle paylaşman dileğim. Çünkü karanlık içine saplanmamız için değil, içinden ışık yaratmamız içindir (Twitter’da paylaş). Çünkü karanlığın içinden ışık doğurmak, kadın gibi, erkek gibi, insan gibi, umut olmayan yerde umut yaratmak gerek artık.

Bu meditasyon benim aracılığımla evrenden sana bir hediyedir. Meditasyonun sesli kaydını aşağıdaki düğmeye basıp satın alabilirsin. Bütün gelirleri Türkiye’de şiddete maruz kalan kadınlara yardımcı olan kuruluşlara veriyorum. Bu konudaki önerilerine açığım (e-postam damla@adropofom.com). Bu yazı, meditasyon sana ilham verdiyse lütfen hayatındakilere oku, okut ve paylaş, ışığı beraber çoğaltalım.

Biliyorum ki içindeki ışığı, umudu, sevgiyi besleyen, paylaşan, çoğaltan; daha ışıklı, sevgi dolu, barış dolu bir dünya isteyen sadece ben değilim. Şimdi bunu okuyan sen de ışık savaşçısısın, yolcususun, çoğaltıcısısın. Ve birlikte yapılacak çok işimiz var.

Sevgi ve ışıkla,

Damla Aktekin


Umudu, ışığı, sevgiyi çoğaltmak için…

MP3 KAYDINI SATIN ALIYORUM

Meditasyonun ilk 1:08 dakikasını burdan dinleyebilirsin:

Ben Sevgiyim Ben Isigim Hepimiz Biriz Meditasyonu – Baslangic

Tam metnini aşağıda okuyabilirsin.

Bu kaydın fiyatını miktar hanesine basarak değiştirebilir, bütçene ve kalbine uygun bir fiyat seçebilirsin (minimum 1 dolar).

Kredi kartı kesim ücretleri haricindeki bütün gelirleri Türkiye’de kadınlara karşı şiddetle mücadele eden kuruluşlara bağışlıyorum. Bu konudaki önerilerini lütfen damla@adropofom.com e-postama yazar mısın?

Internet üzerinden ödeme yaptıktan sonra ses dosyasını bir seferlik indirebileceğin bir sayfaya ulaşacaksın. Lütfen bu kaydı veya sayfayı ücret ödememiş olan arkadaşlarınla paylaşma. Onun yerine onları bu sayfaya  yönlendirebilirsin.


Ben Sevgiyim, Ben Işığım, Hepimiz Biriz Meditasyonu

Karanlık her yerde. Dışımızda. İçimizde. Evrende.

Umudun bittiği yerde karanlık. Işığın söndüğü yerde karanlık.

Şimdi karanlığın ortasına ışık yerleştirme zamanı.

Şimdi umutsuzluktan, bitkinlikten, çaresizlikten, kadın olarak, erkek olarak, insan olarak, umut doğurma zamanı, ışık doğurma zamanı.

Sessiz bir yer bul, uzan ve gözlerini kapat.

Derin bir nefes al. Sonra bir tane daha. Bir tane daha. Bir tane daha.

Nefes al. Nefes ver. Nefes al. Nefes ver.

Nefesin yeryüzünün ortak bütünleştiricisi, canlılığının göstergesi.

İçini gözlemle. Yaşadıkların, gördüklerin, hissettiklerin, bildiklerin, bilmediklerin işte burada, tam içinde.

Nefes al. Nefes ver. Nefes al. Nefes ver.

Vücudunu gözlemle. Alt dudağın gevşesin. Çenen rahatlasın.

Gözlerin ağırlaşıp göz çukurlarına sarılsın.

Ellerin, kolların, gövdenin iki yanına açılsın.

Bacakların, kalçan, bedenin yerçekimiyle buluşsun, ağırlaşsın.

Alnın gevşesin. Boynun gevşesin. Omuzların bıraksınlar üzerlerindeki yükleri doğaya, toprağa, sonsuzluğa, birliğe. Omuriliğin denizanası gibi yumuşacık. Bilincin vücudundaki her hücrenin birer birer farkında.

Nefesin yavaşlasın. Artık iç dünyandasın.

İki kaşının arasından birazcık yukarıda, alnının tam içinde bir ışık beliriyor. Yeşil, parlak, alev gibi, güneş gibi. Giderek yoğunlaşan bir ışık. Bütün yaşanmışlıkların gücü var içinde. Evrenin bütün sevgisinin gücü var. Bir annenin çocuğuna sevgisinin ışığı bu. Bir babanın çocuğuna sevgisinin ışığı. Evrendeki tüm sevmiş ve sevilmiş canlıların sevgilerinin özü bu. Zamanın, mekanın ve maddenin ötesinde iyileştiren, dönüştüren, herşeyi tamir eden, herşeye şefkat veren bir ışık. Hiç bitmeyen, tükenmeyen, kaynağı sonsuz bir ışık.

Işığı yerleştirme zamanı. Önce kendine. Yemyeşil, ılık ışık, değdiği heryeri iyileştiren, çiçekler açtıran, umudu, aşkı, sevinci pekiştiren, hayatın özünün, sevginin ışığı.

Ayaklarına, bileklerine, dizlerine, ayak uçlarından kalçalarına, bacaklarının her yerine, her hücresine, özenle, şefkatle, sevgiyle yerleştir bu ışığı. Dünyada olma, köklenme, güvende olma ve güvenme hakkına ve kararına yerleştir.

Ellerine, bileklerine, dirseklerine, omuzlarına, kollarının her hücresine ve her noktasına yerleştir. Sevgiyle alma ve verme, ihtiyaçlarına uzanma, ihtiyacın olmayan şeyleri bırakabilme gücüne yerleştir.

Ağzına, diline, yemek boruna, midene, ince bağırsaklarına, kalın bağırsaklarına yerleştir. Karaciğerine, pankreasına, böbreklerine, idrar torbana, idrar kanalına, idrar deliğine yerleştir. Yaşadıklarını harmanlayıp sindirebilme gücüne yerleştir ışığı.

Diyaframına, akciğerlerine, göğüs kafesine, göğüslerine, nefesine yerleştir. Hayatın yükselen ve alçalan ritmine, gel-gitlerine yerleştir.

Rahmine, yumurtalıklarına, vajinana, yerleştir. Erkek de olsan kadın da, içinde yaşayan dişiliğine, yaratıcılığına, şefkatine, alma ve verme gücüne yerleştir.

Prostatına, testislerine, penisine yerleştir. Kadın da olsan erkek de, içinde yaşayan erilliğine, yapma, oldurma, savaşma gücüne yerleştir.

Tüm vücudunu gezen damarlarına yerleştir ışığı. Kaslarına. Kemiklerine. Eklemlerine. Bağ dokuna. Hücrelerine. Kanına. Kanında gezinen oksijene yerleştir. Hayatının akışını dengeleyen, tıkalı günleri, anları açabilen gülme, neşelenme, haz alma yeteneğine yerleştir.

Göğüs kafesinde atan, ışığın, sevginin, şifanin kaynağı kalbine yerleştir. Sevginin bütünleştirici gücüne yerleştir.

Boynuna, yüzüne, saçlarının diplerine, ve kafatasının içine, beyninin her köşesine, kıvrımına yerleştir. Kendi varlığının, yaşadıklarının, koşullarının ve koşullanmalarının farkında olabilme yetine yerleştir.

Kuyruk sokumundan beline, belinden sırtına, sırtından boynuna, boynundan alnına yerleştir. Bedeninin, varoluşunun gizemine yerleştir.

Bütün hücrelerin ışık. Bütün vücudun ışık. Bütün varlığın sevgi.

Herşey sevgiden, sevgiyle, sevgi için var.

Nefes al. Nefes ver. Nefes al. Nefes ver.

Yediğin, yiyeceğin yemeklere yolla bu ışığı, şifa olsun her lokman. Her yudumunda sana can veren canlılara, bitkilere, sulara yolla şükranla, sevgiyle, şefkatle.

Söylediğin, söyleyeceğin, düşündüğün, düşüneceğin sözlere yolla. Şifa dolu, sevgi dolu olsun her sözün, her düşüncen.

Yaptığın, yapacağın işlere yolla.

Aldığın, alacağın kararlara yolla.

İç sesine, gönül gözüne yolla.

Hayatında sevdiğin insanları, çocuğunu, çocuklarını, sevgilini, eşini, sana sevgi veren, huzur veren aileni, dostlarını, yakınlarını düşün. Gönül gözünde onlara yolla ışığı.

Annenin babanın annesini, babasını, onların da annelerini babalarını ve onların da annelerini, babalarını düşün. Bütün atalarına, atalarının atalarına yolla ışığı.

Nefes al. Nefes ver. Nefes al. Nefes ver.

İçindeki, seni zorlayan, mutsuzluğa, umutsuzluğa iten, kalbini sıkıştıran, seni çıkmazda hissettiren gelmiş geçmiş, şu an veya gelecekte olan bütün duygu, düşünce ve durumlara yolla ışığı. Kızgınlığına yolla. Korkularına yolla. Üzüntülerine yolla. Gözyaşlarına yolla. Endişelerine yolla. Çaresizliğine yolla. Yaralanmışlığına, isyanına, bilinmezliklere yolla.

Yaşadığın, yaşamakta olduğun, yaşayacağın bütün zorluklara yolla bu iyileştirici ışığı.

İçinde yaşayan, bir parçan olan, seni yeri geldiğinde koruyan vahşi hayvana yolla. Bağırdığın, sesli veya sessiz olumsuzluk yansıttığın, bilerek veya bilmeyerek kırdığın bütün insanlara yolla. İçinden bir volkan gibi çıkabilen, karşılanmamış ihtiyaçlarının habercisi kızgınlığının ateşine yolla. Bilerek veya bilmeyerek biriktirdiğin olumsuzluk tohumlarına yolla. Kendini başkalarından ayrı gören, suçlayan, soyutlayan, ayıplayan, eleştiren egona yolla.

Geçmişte, gelecekte, şu an, sana zorluk veren, inciten, seni hırpalayan, anlamayan, kaba davranan, kenara iten, hor gören, tersleyen, nesneleştiren, sözlü, sözsüz veya bedenen şiddet gösteren, senin içindeki ışığı görmeyen, kendi ışığını bilmeyen hayat öğretmenlerine yolla ışığı.

Geçmişte, gelecekte ve şu an, içi acıyanlara, canı ve kalbi yananlara, ışığın, umudun, sevginin uğramadığı yerlerde yaşayanlara yolla. Işığın, umudun, sevginin bittiğini zannedenlere yolla.

Geçmişte, gelecekte ve şu an, şiddeti tek yol görenlere, içinin ışığı sönenlere, sevgiyi bilmeyen, görmeyen, göremeyenlere yolla.

Nefes al. Nefes ver. Nefes al. Nefes ver.

Olduğun odaya yolla kalbinin, ruhunun, evrenin derinliklerinden gelen iyileştirici yeşil ışığı.

Oturduğun apartmanın, binanın, evin her köşesine, bütün komşularının evlerine, içlerine, bedenlerine yolla bu ışığı.

Mahallendeki her eve, her bedene, her ruha yolla bu ışığı.

Semtindeki her eve, her bedene, her ruha yolla bu ışığı.

Şehrindeki her eve, her bedene, her ruha yolla bu ışığı.

Ülkendeki her eve, her bedene, her ruha yolla bu ışığı.

Dünyadaki her eve, her bedene, her ruha yolla bu ışığı.

Evrendeki her yere ve herşeye yolla bu ışığı. Zamanın, mekanın ve maddenin ötesine yolla bu ışığı.

Senin gibi, benim gibi, bizim gibi ışık savaşçılarına yolla.

Umuda yolla bu ışığı. Sevgiye yolla.

Nefes al. Nefes ver. Nefes al. Nefes ver.

Bütün hücrelerin ışık. Bütün vücudun ışık. Bütün varlığın sevgi.

Herşey sevgiden, sevgiyle, sevgi için var.

Ben sevgiyim.

Ben ışığım.

Hepimiz biriz.

HAKKIMDA

İsmim Damla Aktekin, hareket ve meditasyon yoluyla iyileşmeye inanan bir Çakra İyileştiricisi Mantra Sever Yoginiyim. 500 saat sertifikalı, 1000 saatin üzerinde birebir, grup ve atölye eğitimi tecrübesi olan bir Yoga ve Meditasyon öğretmeni ve Reiki Masterıyım. Hayatım, yaratıcı yoga akışları, iyileştirici meditasyon yolculukları hazırlamak ve kızımla yerde yatıp yuvarlanmak, bebekçilik ve ponicilik oynamak arasında gidip gelmektedir. Yaşadığım New Hampshire, Amerika’da ve yazları İstanbul’da veya Marmaris Söğüt köyünde karşılaşabiliriz. Yaratıcısı oldugum Mantra’ya Dalış, Çakra Mutluluk Atölyesi ve Kristal Çakra Dengeleme eğitimlerini ve Kristal Çakra İyileştirme seanslarını aynı zamanda internet üzerinden de sunuyorum. Bana websitem adropofom.com’dan ve damla@adropofom.com’dan ulaşabilirsiniz. Takvimimdeki yenilikleri takip etmek için Facebook sayfama üye olabilirsiniz. İnstagram’dan görsel serüvenlerimi ve günlük ışık ve sevgi mantralarımı yakalayabilir, Twitter’dan cikciklemelerimi okuyabilirsiniz.

© Copyright by Damla Bozkurt Aktekin and A Drop Of Om LLC

Terms and Conditions